Bir katilin, psikopatın düşüncelerini anlamak onun zihninde neler olabileceğini tahmin etmek çok zordur. Zihninin ona yaptırdıklarını, birini öldürecek kadar nasıl bir düşünceye kapıldıklarını bilemezsiniz. Acaba pişman olmuşlar mıdır? Yoksa öldürürken mutluluk mu duymuşlardır? Her katil farklıdır ama kanun sonunda yerini bulur ve cezalılar hakettiği sonu ile tanışır. Peki zihinlerini anlayamadığımız bu psikopatlar ölmeden önce ne söylemiştir?

Aileen Wuorns

İsim:  en-meshur-10-katilin-idam-edilmeden-onceki-son_39682_b.jpg
Görüntüleme: 39
Büyüklük:  29.3 KB (Kilobyte)

7 kişiyi fahişelik numarası ile kandırıp onları soyduktan sonra silah ile ateş ederek öldürmüştür. 2002 yılında 46 yaşında iğne ile idam edilmiştir. “Ben sadece bir kayanın üzerine denizlere açılıyorum. 6 Haziran'da Bağımsızlık Günü'nde İsa ile birlikte geri döneceğim. Tıpkı filmdeki gibi, koca bir gemi ile. Geri döneceğim.”

Peter Kurten – Düseldorf'un Vampiri

İsim:  en-meshur-10-katilin-idam-edilmeden-onceki-son_87517_b.jpg
Görüntüleme: 38
Büyüklük:  38.2 KB (Kilobyte)

9 Kişiyi bıçak ve çekiç ile katlettikten sonra 1931 yılında 48 yaşında giyotin ile idam edilmiştir. “Söyleyin bana. kafam koptuktan sonra halen kulaklarım duyabilecek mi? En azından bedenimden fışkıracak olan kanın sesini duyabilecek miyim? Bu çok ama çok harika olurdu…”

John Wayne – Katil Palyaço

İsim:  en-meshur-10-katilin-idam-edilmeden-onceki-son_28792_b.jpg
Görüntüleme: 41
Büyüklük:  35.0 KB (Kilobyte)

33 kişiyi bıçaklayarak öldürdükten sonra 1944 yılında 52 yaşında iğne ile idam edilmiştir. “Popomu öpün.”

James French

İsim:  en-meshur-10-katilin-idam-edilmeden-onceki-son_72385_b.jpg
Görüntüleme: 37
Büyüklük:  30.0 KB (Kilobyte)

Otostop çekerek bindiği aracın şoförünü ve tutuklandıktan sonra hücre arkadaşını öldürmüştür. 1966 yılında 30 yaşında elektrikli sandalye ile idam edilmiştir. “Şu başlık nasıl? Fransız usulü kızartma!”

Robert Alton Harris

İsim:  en-meshur-10-katilin-idam-edilmeden-onceki-son_42238_b.jpg
Büyüklük:  22.1 KB (Kilobyte)

2 kişiyi silahla öldürdükten sonra 1992 yılında 39 yaşında gaz odasında idam edilmiştir. “İster kral ol ister çöpçü herkes son dansını Azrail ile yapacak…”

Manuel Pina Babbit

İsim:  en-meshur-10-katilin-idam-edilmeden-onceki-son_31009_b.jpg
Büyüklük:  44.0 KB (Kilobyte)

1 kişiyi öldürdükten sonra 1999 yılında 50 yaşında iğne ile idam edilmiştir. “Hepinizi bağışlıyorum.”

Barbara Graham

İsim:  en-meshur-10-katilin-idam-edilmeden-onceki-son_46714_b.jpg
Büyüklük:  47.4 KB (Kilobyte)

1 kişiyi silah ile öldürdükten sonra gaz odasında idama mahkum edilmiştir. “İyi insanlar her zaman haklı olduklarına inanırlar.”

Edward Kelly – Ned

İsim:  en-meshur-10-katilin-idam-edilmeden-onceki-son_9640_b.jpg
Büyüklük:  48.5 KB (Kilobyte)

6 kişiyi silahla öldürdükten sonra 1880 yılında 25 yaşında asılarak idam edilmiştir. “Bir hayattı işte…”

William Bonin

İsim:  en-meshur-10-katilin-idam-edilmeden-onceki-son_78285_b.jpg
Büyüklük:  36.7 KB (Kilobyte)

36 kişiyi öldürdüğü düşünülen otoyol katili 1996 yılında 49 yaşında iğne ile idam edilmiştir. “Bir insan eğer yasalara karşı bir iş yapacaksa sessiz bir yere gidip iyice düşünmelerini öneriyorum.”