• Agresif
  • Aptal
  • Arsız
  • Aşık
  • Bezgin
  • Bilgin
  • Cesaretli
  • Çılgın
  • Endişeli
  • Geveze
  • Kagılı
  • Kederli
  • Kimsesiz
  • Korkulu
  • Küstah
  • Kızgın
  • Melek Gibi
  • Mesgul
  • Mutlu
  • Neseli
  • Niteliksiz
  • Olgun
  • Sarhoş
  • Sarsıntılı
  • Savurgan
  • Sert
  • Sinsi
  • Soğuk
  • Stresli
  • Suratsız
  • Sıcak
  • Tembel
  • Uyuşuk
  • Yaramaz
  • İsrarcı
  • Zararsız
  • Öylesine
  • Şaşkın
  • Şeytani
  • Şüpheli
  • Sayfa 1/10 123 ... Son
      Memati Bayrakçı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

VIP Üye
      Durum
      Ruh Hali
      Sarhoş
      Takımı

Standart 5.Sınıf Arapça Dersi Resmen Şeriat Eğitimi

5. sınıf Arapça ders kitabında ‘İslamın erdemleri’, ‘İslam uğruna’, ‘İslami ahlak’, ‘Kılavuz Kuranı Kerim’, ‘5 vakit namaz’ konuları işleniyor. Kitapta, ‘ben’, ‘o’, ‘benim’, ‘onun’ sözcükleri; ‘Benim dinim İslam’, ‘Onun dini İslam’, ‘Ben Müslümanım’, ‘O Müslüman’ örnekleriyle öğretiliyor

ÖZLEM KONUR USTA
      Sadece kayıtlı üyeler linkleri görebilir. Ücretsiz üye olmak için buraya tıklayınız.

Milli Eğitim Bakanlığı’nın (MEB) bu yıl ilkokul ve ortaokul müfredatına eklediği Arapça dersinde kullanılacak olan ders kitapları hazır. Öğrenciler; "5 vakit namaz", "İslam benim dinimdir", "Ben Müslümanım", Allah'ı Seviyorum konularıyla Arapça öğrenecek.

Bu eğitim öğretim yılında müfredata eklenen seçmeli Arapça dersi, 2'nci ve 5'inci sınıflarda başladı. Arapça eğitimi gelecek yıldan itibaren 2'nci sınıftan 8'inci sınıfa kadar kademeli olarak yaygınlaştırılacak. Arapça eğitiminin ders içeriği Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından belirlenendi. 2'nci ve 5'inci sınıflar için hazırlanan ders kitaplarını inceledik. Kitaplarda, kadınlar ve kız çocukları evde, okulda yaşamın her alanında türbanla resmediliyor. Tahtanın önünde ders anlatan öğretmenin başından ayaklarına kadar örtündüğü görülüyor. Aile içinde kadının yeri evi. Anne ve kızı evde bulaşık yıkarken baba ve oğlu pazarda alışveriş yapıyor. 2’nci sınıf ders kitabında harfler öğretilirken 5’inci sınıf ders kitabında işin içine değerler eğitimi de giriyor.

AYETLİ HADİSLİ DİL EĞİTİMİ

5'inci sınıf Arapça ders kitabında Değerler Eğitimi Ünitesi’nde "Allah'ı seviyorum", "İslam benim dinimdir", "İslamın erdemleri", "İslam uğruna", "İslami ahlak", "Kılavuz Kuranı Kerim", "Ben Müslümanım", "5 vakit namaz" konuları işleniyor. Öğrencilere, camiye gitmeyi özendiren şiirler, Allah’ı seviyorum şarkıları, ayet ve hadisler eşliğinde Arapça eğitimi veriliyor. 5’inci sınıf kitabında “ben”, “o”, “benim”, “onun” zamirleri öğrencilere; "Benim dinim İslam", "Onun dini İslam", "Ben bir Müslümanım", "O bir Müslüman" zamir çekimleriyle öğretiliyor.

Arapça dersi, 2’nci sınıftan 8’inci sınıfa kadar seçmeli ders olarak müfredata eklendi. Ancak ilkokulda seçmeli ders seçeneği yok. Bazı okullarda satranç dersi verilse de çoğu okulda bu ders talep olmadığı ya da öğretmen yokluğu nedeniyle verilmiyor.

Arapça hazırlık sınıfları geliyor
      MEB’in üzerinde çalıştığı yabancı dil eğitimi programına göre öğrenciler, 5’inci sınıfta yalnızca dil eğitimi alacak. Ortaokula geçişte hazırlık sınıfı olarak adlandırılan uygulamada öğrencilere İngilizce, Fransızca, Almanca, Arapça dillerinden biri öğretilecek. 2’nci sınıftan itibaren verilen seçmeli Arapça dersiyle 5’nci sınıftaki yabancı dil programının birbiriyle uyumlu hale getirilmesi düşünülüyor. Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, önceki gün yaptığı açıklamada, yabancı dil seçiminin öğrenci ve velilere bırakılacağını söyledi. Yılmaz, “Muhakkak İngilizce ağırlıklı ama sadece İngilizce ile değil, başka yabancı dillerin de olması Türkiye’yi açar. Veli ve öğrenciler yeterli talep olması halinde Fransızca, Almanca, Arapça gibi yabancı dil seçimi yapabilirler” dedi.

İsim:  7-ben-muslumanim.jpg
Görüntüleme: 130
Büyüklük:  60.1 KB (Kilobyte)
      Ben bir Müslümanım

O bir Müslüman

[/COLOR]

Benim dinim İslam’dır

Onun dini İslam’dır

Kılavuz Kuranı Kerim

5 vakit namaz konusunda, namaz vakitleri öğretiliyor

Kadının yeri evi! Anne ve kızı evde bulaşıklarla ilgilenirken baba ve oğlu da çarşıya gidiyor.

Ders çalışan öğrenci

Kaynak: Aydınlık Gazetesi

Bu resimler üzerinden Arapça'yı kutsal dilmiş gibi gösteren Arap yalakalarını da zihniyetlerini de kınıyorum ve lanetliyorum.

Kuzey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Kayıtlı Üye
      Durum
      Ruh Hali
      ----

İngilizce eğitimi alırken de İngiliz yalakasimi olunuyor

Dostunu yakın tut düşmanını daha yakın tut...

WARFACE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

RECEP TAYYİP ERDOĞAN
      Durum
      Ruh Hali
      Tembel
      Favori Müziğiniz
      Syn Cole - Feel Good
      Favori Aktörünüz
      Onur Tuna
      Takımı

Bunda zorunuza giden şey ne ? İngilizce öğrenince de kraliyet rejimine mi geçmiş oluyorduk ? Sizin zorunuz İslamla Kur'anla boşuna burda sağa sola saldırmaya çalışmayın. Yıldıramayacaksınız bu ülkenin dini ISLAM'dır. İngilizce dili öğrenirken kimsenin sesi çıkmıyordu sizde kapitalistlerin yalakasısınız ve paranın ve gücün yanındasınız

Yasaklı Üye
      Durum
      Ruh Hali
      ----
      Takımı

MAAŞALLAH nasıl mutlu oluyorum anlatamam rabbım bıze serıatla yonetıldımız gunlerıde gosterır ınsallah

Don Quixote Rosinante - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Kayıtlı Üye
      Durum
      Ruh Hali
      ----

Alıntı WarFace Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
      Bunda zorunuza giden şey ne ? İngilizce öğrenince de kraliyet rejimine mi geçmiş oluyorduk ? Sizin zorunuz İslamla Kur'anla boşuna burda sağa sola saldırmaya çalışmayın. Yıldıramayacaksınız bu ülkenin dini ISLAM'dır. İngilizce dili öğrenirken kimsenin sesi çıkmıyordu sizde kapitalistlerin yalakasısınız ve paranın ve gücün yanındasınız
      Devletin değil içindeki yurttaşlarının çoğunun dini İslamdır. Devletlerin dini olmaz Bu madde 1928 yılında kaldirilmisti sanirim, Türkiye Cumhuriyetinin anayasasında dini bir ibare geçmiyor

Memati Bayrakçı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

VIP Üye
      Durum
      Ruh Hali
      Sarhoş
      Takımı

Alıntı WarFace Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
      He canım he. Hep siz haklısınız zaten.

WARFACE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

RECEP TAYYİP ERDOĞAN
      Durum
      Ruh Hali
      Tembel
      Favori Müziğiniz
      Syn Cole - Feel Good
      Favori Aktörünüz
      Onur Tuna
      Takımı

Alıntı Donycan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
      Devletin değil içindeki yurttaşlarının çoğunun dini İslamdır. Devletlerin dini olmaz Bu madde 1928 yılında kaldirilmisti sanirim, Türkiye Cumhuriyetinin anayasasında dini bir ibare geçmiyor
      Sadece formasyon icabı dinimiz yok gibi görünüyor ama bu ülkenin dini ISLAM'dır.Bunu söylerken bile benim içim cız ediyor siz nasıl böyle kolay kolay bizim dinimiz yoktur diyebiliyorsunuz. Allah kimseyi yolundan saptırmasın , sapıklaştırmasın
      EMRE T., Huseyin64, Karahalteri, Witness Bunu beğendi.

Don Quixote Rosinante - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Kayıtlı Üye
      Durum
      Ruh Hali
      ----

Alıntı MAKİNECOOL Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
      MAAŞALLAH nasıl mutlu oluyorum anlatamam rabbım bıze serıatla yonetıldımız gunlerıde gosterır ınsallah
      Zor iş, milletin yüzyıllık kazanımlarını değiştiremezsin. Türkiye İran gibi içe kapalı bir ülkede degil, sen seriat getirdim hadı başınızı kapayın, şunlar yasak desen, iç savaş çıkar o şeriatı getireni nabarlar bilmiyorum. Toplumun dusunce yapisinin kökten değişmesi lazım yoksa imkan yok. Ancak toplum uyutulup sivil darbeyle olabilir gibi.
      BLADE Bunu beğendi.

Çakır'ın Oğlu Çakır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK
      Durum
      Ruh Hali
      Bezgin
      Favori Müziğiniz
      Bring me to life !
      Favori Aktörünüz
      Asena Tuğal <3

İslam'a bir hakaret yokta şu Arap ve Arapça sevdasından bir vazgeçemediler.Suriyelilere vatandaşlık,Arapça eğitimi (yakında zorunlu da yaparlar) ülke arabistana döndü maşallah.Herşeyi geçtim sonunda ortadoğu gibi olmayalımda.İngilizceyi bahane göstermeyin.İngilizce dünyada da kabul görmüş resmi bir dildir.Sen yarın birgün gidip iş adamıyla Arapça konuşmayacaksın ama ingilizce konuşman gerekecek.Ben genel olarak insanlara bir şeyin zorla dayatılmasına karşıyım.
      http://kurtlarvadisiforumu.com/signaturepics/sigpic2921_8.gif

Kuzey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Kayıtlı Üye
      Durum
      Ruh Hali
      ----

Alıntı Memati Bayrakçı Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
      He canım he. Hep siz haklısınız zaten.
      Söyleyecek sozun olmaz sonra ergen gibi he canimla gecistirirsiniz basit bi soru sorduk İngilizce öğrenince İngiliz yalakasimi oluyoruz diyecegin trk kelime evet hayır
      Karahalteri Bunu beğendi.

Dostunu yakın tut düşmanını daha yakın tut...

Sayfa 1/10 123 ... Son

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)