• Agresif
  • Aptal
  • Arsız
  • Aşık
  • Bezgin
  • Bilgin
  • Cesaretli
  • Çılgın
  • Endişeli
  • Geveze
  • Kagılı
  • Kederli
  • Kimsesiz
  • Korkulu
  • Küstah
  • Kızgın
  • Melek Gibi
  • Mesgul
  • Mutlu
  • Neseli
  • Niteliksiz
  • Olgun
  • Sarhoş
  • Sarsıntılı
  • Savurgan
  • Sert
  • Sinsi
  • Soğuk
  • Stresli
  • Suratsız
  • Sıcak
  • Tembel
  • Uyuşuk
  • Yaramaz
  • İsrarcı
  • Zararsız
  • Öylesine
  • Şaşkın
  • Şeytani
  • Şüpheli

Müfettiş Richard Kane
      Durum
      Ruh Hali
      ----

Standart Hadi Çevirelim

Merhaba derin tayfa ahalisi... Bütün forumun ingilizce seviyesini geliştirmeye karar verdim Şöyle bir uygulama düşündüm. Ara sıra bu başlık altında konular açacağım ve bu konularda bir veya daha fazla cümle verip sizlerden bunların Türkçe-ingilizce veya İngilizce-Türkçe çevirisini isteyeceğim, bunun hem bana hem de size faydası olur diye düşündüm.... Hem ara sıra komik çevirilerle eğleniriz Haydi başlayalım işte ilk cümlemiz... İngilizcesine veya Tarzancasına güvenenlerden aşağıdaki cümlenin Türkçesini bekliyorum.

The United States is owned and dominated today by a hierarchy of its sixty richest families, buttressed by no more than ninety families of lesser wealth.

Not: Hakaret etmeden herkesin çevirisi üzerine şaka yapılabilir, eğlenilebilir. Bunu kaldıramayacak olan varsa konuya yorum yapmaması onun için daha iyi olur.

DRNTYF Ana Muhalefet Lideri
      Durum
      Ruh Hali
      ----
      Takımı

Güzel bir konu olmuş ama cümle biraz zor geldi açıkçası. Muhtemelen yanlış çevireceğim ama bir deneyelim,

Birleşik Devletler'in sahip olduğu ve bugün en zengin 60 ailenin hakim olduğu hiyerarşiye daha az zengin 90 aile payanda(destek) olmaktadır.

I said, my name is Fish Mooney, and you better tell me what the hell is going on.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)