• Agresif
  • Aptal
  • Arsız
  • Aşık
  • Bezgin
  • Bilgin
  • Cesaretli
  • Çılgın
  • Endişeli
  • Geveze
  • Kagılı
  • Kederli
  • Kimsesiz
  • Korkulu
  • Küstah
  • Kızgın
  • Melek Gibi
  • Mesgul
  • Mutlu
  • Neseli
  • Niteliksiz
  • Olgun
  • Sarhoş
  • Sarsıntılı
  • Savurgan
  • Sert
  • Sinsi
  • Soğuk
  • Stresli
  • Suratsız
  • Sıcak
  • Tembel
  • Uyuşuk
  • Yaramaz
  • İsrarcı
  • Zararsız
  • Öylesine
  • Şaşkın
  • Şeytani
  • Şüpheli
  • Sayfa 1/2 12 Son
      BLADE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

DRNTYF Devlet Başkanı
      Durum
      Ruh Hali
      Mesgul
      Favori Müziğiniz
      Dombra
      Favori Aktörünüz
      Citizen
      Takımı

Standart ABD Senatosu Obama'nın veto ettiği yasayı yeniden onayladı

ABD Senatosu, ABD Başkanı Barack Obama tarafından veto edilen 11 Eylül tasarısını yeniden kabul etti.

İsim:  01_d.jpg
Görüntüleme: 59
Büyüklük:  39.7 KB (Kilobyte)

ABD Başkanı Barack Obama’nın geçen Cuma veto ettiği 11 Eylül tasarısı, ABD Senatosu’nda yeniden kabul edildi. Böylece Obama'nın vetosu, ilk kez ABD Senatosu tarafından yok sayılmış oldu.

Senato'nun ardından ABD Temsilciler Meclisi’nde de yeterli oyu alan tasarı yasalaşmış oldu.

Yasalaşan tasarıyla birlikte 11 Eylül'de uğranılan zarardan dolayı Suudi Arabistan'a dava açılabilecek.

Sadece kayıtlı üyeler linkleri görebilir. Ücretsiz üye olmak için buraya tıklayınız.

DRNTYF Ana Muhalefet Lideri
      Durum
      Ruh Hali
      ----
      Takımı

Şahsen Suudi Arabistan'ı sevmem ancak uluslararası hukuk bağlamında değerlendirmemiz lazım bu olayı. Olayın faili bir terör örgütü. Bu terör örgütü bugün yok edilmiş durumda. Terör örgütünü yaratan Suudi Arabistan değil. Belki ideoloji konusunda benzerlikler olabilir ama sen Suudi Arabistan'a ceza kesersen bunu tüm Suud halkına kesmiş olursun. Tüm Suud halkını teröristlikle, olayın faili olmakla suçlarsın. Bu da hakkaniyete sığmaz. Arabistan'ın ödeme yapacağını sanmıyorum ama zaten olmayan imajları daha da eksilecek. Tüm dünyanın gözünde teröristlerin beşiği olarak algılanacak. Ha Suudlar suçlu mu suçlu. Vehhabiliğin ne olduğunu herkes biliyor. Çoğu teröristin bu mezhebi seçtiği biliniyor. Suud yönetimi zenginlik ve refah içerisinde yaşarken koyun sürüsü halkını katı vehhabi kurallarıyla tabiri caizse hayvan gibi yaşatıyor. Demokrasi yok, bilim yok, akıl yok. Kabe ve petrol kuyuları olmasa Suudlar bir hiç. Şahsen yönetimlerinden ve bunu tasdik eden cahil halkından itinayla nefret ediyorum. Ama bu nefret ırkçılığa değil, aptallıklarına dayanan bir nefret. Yanlış anlaşılmasın.
      BLADE, Memati Bayrakçı Bunu beğendi.

Yasaklı Üye
      Durum
      Ruh Hali
      ----

Alıntı Citizen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
      Şahsen Suudi Arabistan'ı sevmem ancak uluslararası hukuk bağlamında değerlendirmemiz lazım bu olayı. Olayın faili bir terör örgütü. Bu terör örgütü bugün yok edilmiş durumda. Terör örgütünü yaratan Suudi Arabistan değil. Belki ideoloji konusunda benzerlikler olabilir ama sen Suudi Arabistan'a ceza kesersen bunu tüm Suud halkına kesmiş olursun. Tüm Suud halkını teröristlikle, olayın faili olmakla suçlarsın. Bu da hakkaniyete sığmaz. Arabistan'ın ödeme yapacağını sanmıyorum ama zaten olmayan imajları daha da eksilecek. Tüm dünyanın gözünde teröristlerin beşiği olarak algılanacak. Ha Suudlar suçlu mu suçlu. Vehhabiliğin ne olduğunu herkes biliyor. Çoğu teröristin bu mezhebi seçtiği biliniyor. Suud yönetimi zenginlik ve refah içerisinde yaşarken koyun sürüsü halkını katı vehhabi kurallarıyla tabiri caizse hayvan gibi yaşatıyor. Demokrasi yok, bilim yok, akıl yok. Kabe ve petrol kuyuları olmasa Suudlar bir hiç. Şahsen yönetimlerinden ve bunu tasdik eden cahil halkından itinayla nefret ediyorum. Ama bu nefret ırkçılığa değil, aptallıklarına dayanan bir nefret. Yanlış anlaşılmasın.
      yok kardeşim. El-Kaide hala devam ediyor bir yere gittiği yok. Suriyede El-Kaideye bağlı örgütler var Esede karşı savaşan Muhalifler içinde. Haber doğrumu bilmiyorum araştırmak lazım ama eğer doğruysa şunu söyleyeyim. El-Kaide ve cihatçı örgütler Suudi Arabistan - KATAR üzerinden finanse ediiliyor ve silahlandırılıyor. O yüzden Suuda dava açacak Amerika.

Durum
      Ruh Hali
      ----
      Takımı

Alıntı SancağınTaşıyıcıssı Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
      yok kardeşim. El-Kaide hala devam ediyor bir yere gittiği yok. Suriyede El-Kaideye bağlı örgütler var Esede karşı savaşan Muhalifler içinde. Haber doğrumu bilmiyorum araştırmak lazım ama eğer doğruysa şunu söyleyeyim. El-Kaide ve cihatçı örgütler Suudi Arabistan - KATAR üzerinden finanse ediiliyor ve silahlandırılıyor. O yüzden Suuda dava açacak Amerika.
      Bunlara dair sağlam kanıtlar, belgeler var mı? Ben olayın politik kısmına pek vakıf değilim ama dediğin gibiyse Suudlar ve Katarlar benim gözümde tamamen meşruiyetini yitirmiştir. Ortada Müslümanız diye gezen şarlatan bunlar.

Yasaklı Üye
      Durum
      Ruh Hali
      ----

Bunlara dair sağlam kanıtlar, belgeler var mı? Ben olayın politik kısmına pek vakıf değilim ama dediğin gibiyse Suudlar ve Katarlar benim gözümde tamamen meşruiyetini yitirmiştir. Ortada Müslümanız diye gezen şarlatan bunlar.
      hiç delile gerek yok suriyede 1 ay kalsan herşeyi açık açık görürsün zaten.Oradakilered olayların farkında zaten. El-Kaide Selefi ve Vahabbi bir örgüt Suudlar o yüzden yılların desteğini veriyor kaideye. Suriye mücadelesini veren Muhaliflerin Silah fabrikası , kurşun fabrikaları veya savaş gereksinimlerini karşılayacak büyük paraları varmı ? yok. Suudi arabistandan ve Katardan para akıyor suriyeye. O paralarlada Amerika ve Avrupa karaborsasından silah satın alınıyor. Karaborsadan gelen silahlar savaşa yetmediğinden dolayı , CIA de , Birleşmiş Milletler tırlarıda bizzat silah taşıyıp veriyor Muhaliflere. daha ne diyim.

benim anlamadım sağlam kanıtları belgeleri napacaksın . Suudi Amerika ve CIA"nin suriyede olduğunu söyleyebilmek için kanıta gerek yok zaten.
      CITIZEN Bunu beğendi.

Durum
      Ruh Hali
      ----
      Takımı

Alıntı SancağınTaşıyıcıssı Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
      hiç delile gerek yok suriyede 1 ay kalsan herşeyi açık açık görürsün zaten.Oradakilered olayların farkında zaten. El-Kaide Selefi ve Vahabbi bir örgüt Suudlar o yüzden yılların desteğini veriyor kaideye. Suriye mücadelesini veren Muhaliflerin Silah fabrikası , kurşun fabrikaları veya savaş gereksinimlerini karşılayacak büyük paraları varmı ? yok. Suudi arabistandan ve Katardan para akıyor suriyeye. O paralarlada Amerika ve Avrupa karaborsasından silah satın alınıyor. Karaborsadan gelen silahlar savaşa yetmediğinden dolayı , CIA de , Birleşmiş Milletler tırlarıda bizzat silah taşıyıp veriyor Muhaliflere. daha ne diyim.

benim anlamadım sağlam kanıtları belgeleri napacaksın . Suudi Amerika ve CIA"nin suriyede olduğunu söyleyebilmek için kanıta gerek yok zaten.
      Suudi Amerika ne? Ben de biliyorum CIA'nın orta doğuda olduğunu, sadece Suudlar'ın olaya etkisi hakkında pek bilgim yoktu. Emin olmuş oldum, sağol. Ama şunu unutma. Öyle bir ülkede yaşıyoruz ki. Bu terör devletinin lideri öldüğünde üç gün yas ilan ettik. Bunu sakın unutmayın.
      Konu CITIZEN tarafından (29.09.2016 Saat 15:25 ) değiştirilmiştir.

Yasaklı Üye
      Durum
      Ruh Hali
      ----

Suudi Amerika ne? Ben de biliyorum CIA'nın orta doğuda olduğunu, sadece Suudlar'ın olaya etkisi hakkında pek bilgim yoktu. Emin olmuş oldum, sağol. Ama şunu unutma. Öyle bir ülke de yaşıyoruz ki. Bu terör devletinin lideri öldüğünde üç gün yas ilan ettik. Bunu sakın unutmayın.
      Suudi Amerika bu bizim Suudi Arabistan kardeşim . Arabistan değil Amerika olarak görüyor bizimkiler orayı ondan öyle diyorlar . bazı meselelerde sana hak veriyorum. Ama şöyle birşey var araplar ingilizlerle amerikalılarla yada israille iş yapıyor çünkü bu grupların gücü var. Suudun ve katarın bunlara rağmen türkiye ilede iş yapmaya başlaması artık Türkiyenin dünya siyasetinde kaale alınması gereken bir Güç olduğunu gösteriyor. Yoksa suudlar güçsüz bir devlete yanaşmazlardı. Bu oyunu oynamak zorundayız. Abd ye bağlı gruplar varsa ortadoğuda , Türkiyeyede olacak. Adam taaa Britanyadan Amerikadan gelip burada ki grupları finanse edip silahlandırıp kendi kontrolüne çekiyor , biz yanıbaşımızda ki bu olaylara hiç karışmayıp seyirci kalırsak aptallığımıza doymayalım olur.
      CITIZEN Bunu beğendi.

Müfettiş Richard Kane
      Durum
      Ruh Hali
      ----

God Bless WASPs

Not: 11 Eylül'ün suçlusu Suudiler değildir, George Bush, Marvin Bush, Donald Rumsfeld, Richard Cheney.... Bütün bu Şahinler nerede? Dick Cheney yanlışlıkla av sırasında arkadaşını vurmuş hay aksi(!)
      <Polat Alemdar> Bunu beğendi.
      Konu Donald J. Trump tarafından (29.09.2016 Saat 16:47 ) değiştirilmiştir.

Vito Scaletta - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

VIP Üye
      Durum
      Ruh Hali
      Mutlu
      Favori Müziğiniz
      Fear of the Dark
      Favori Aktörünüz
      Mathieu Kassovitz
      Takımı

Söylemedi demeyin Obama tahtından inmeden önce büyük aşağılama ve rezillikler yaşayacak.

Memati Bayrakçı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

VIP Üye
      Durum
      Ruh Hali
      Sarhoş
      Takımı

Böyle şeylerin belgesi olmaz kardeşim. Suudi Arabistan'ı yöneten ailenin mezhebi IŞİDçiler ile aynı. Yani Vehhabiler. Gazeteci Hüsnü Mahalli Arabistan halkının %70'inin IŞİDçi(sempatizan, cihatçı) olduğunu söyledi. O yüzden S.Arabistan'ın bu örgütü desteklemesi şaşırtmaz beni.

O.Doğu'da bir şeyler ciddi anlamda değişecekse bunun Arabistan'da başlaması gerekir.
      BLADE, CITIZEN Bunu beğendi.

Sayfa 1/2 12 Son

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)