• Agresif
  • Aptal
  • Arsız
  • Aşık
  • Bezgin
  • Bilgin
  • Cesaretli
  • Çılgın
  • Endişeli
  • Geveze
  • Kagılı
  • Kederli
  • Kimsesiz
  • Korkulu
  • Küstah
  • Kızgın
  • Melek Gibi
  • Mesgul
  • Mutlu
  • Neseli
  • Niteliksiz
  • Olgun
  • Sarhoş
  • Sarsıntılı
  • Savurgan
  • Sert
  • Sinsi
  • Soğuk
  • Stresli
  • Suratsız
  • Sıcak
  • Tembel
  • Uyuşuk
  • Yaramaz
  • İsrarcı
  • Zararsız
  • Öylesine
  • Şaşkın
  • Şeytani
  • Şüpheli

DRNTYF Ana Muhalefet Lideri
      Durum
      Ruh Hali
      ----
      Takımı

Standart Sivilleşen GATA yerimiz yok dedi,yaralı askerimiz şehit oldu

GATA’nın sivilleştirme adı altında Sağlık Bakanlığı’na bağlanmasıyla terörle mücadele ederken yaralanan askerlerin tedavi önceliği kalktı. Fırat Kalkanı Harekatı’nda yaralanan Uzman Çavuş Akif Güleç, yanık ünitesinde yer olmadığı gerekçesiyle GATA’ya alınmadı ve şehit düştü.

İsim:  da778ba4da26538c45fc70a1a93efebd.jpg
Görüntüleme: 22
Büyüklük:  74.1 KB (Kilobyte)

15 Temmuz darbe girişiminin ardından çıkarılan Kanun Hükmünde Kararnamelerle Gülhane Askeri Tıp Akademisi’nin (GATA) Sağlık Bakanlığı’na bağlanmasından sonra terörle mücadele eden TSK personeli büyük sıkıntı çekiyor. PKK ve IŞİD’e karşı kahramanca mücadele eden askerler, yaralandıktan sonra bürokratik prosedürler yüzünden günlerce sevk beklemek zorunda kalıyor. Bürokratik prosedürler yüzünden günlerce tam teşekküllü olmayan hastanelerde beklemek zorunda kalan yaralı askerlerden bazılarının sevk beklerken şehit düştüğü belirlendi. Bunlardan birisi bir uzman çavuş. Bitlis’te PKK ile girdiği çatışmada kol ve bacağını kaybeden bir uzman çavuş kentteki devlet hastanesine yatırılıyor. Yaralı uzman çavuş Ankara GATA’ya gitmek için birçok olanaktan mahrum olan Bitlis Devlet Hastanesi’nde 6 gün beklemek zorunda kaldı. GATA’nın TSK’ya bağlı olduğu dönemde ise yaralı askerler hiçbir bürokratik prosedüre takılmadan doğrudan Ankara GATA’ya sevk edilip, tedavi altına alınıyordu.

YERİMİZ YOK BAŞKA YERE

15 Temmuz darbe sürecinden yaralanarak TSK’nın en nitelikli kurumlarının içini boşaltmaya çalışan hükümetin bu uygulamasında en büyük darbeyi GATA aldı. GATA’nın yapısını tümüyle değiştirerek normal bir sivil hastane haline getiren AKP hükümeti, yaralı askere sivil muamelesi yaptı. Bir başka skandal da Fırat Kalkanı Harekatı’nda yaşandı. 6 Eylül tarihinde IŞİD bir Türk tankına roketli saldırısı düzenleyip 3 askerimizi şehit etmişti. Bu saldırıda ağır derecede vücudu yanan Uzman Çavuş Akif Güleç, Gaziantep’te devlet hastanesine kaldırıldı. Bu hastaneden Ankara GATA’ya yazı yazılarak, yaralı askerin GATA’daki yanık merkezine yatırılması istendi. Ancak Sağlık Bakanlığı’na bağlı yeni ismiyle Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin verdiği yanıt içler acısı. Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesi, yanık merkezinde yer olmadığını, Ankara’da başka bir hastaneye başvuru yapılması önerisinde bulundu. Bunun Üzerine Adana Numune ve Eğitim Araştırma Hastanesi’ne götürülen Güleç burada şehit oldu. Aydınlık’a bilgi veren kaynaklar şunları söyledi: “Eskiden GATA’nın önceliği askerlerdi. Şimdi sıradan bir devlet hastanesi olduğu için askere bir öncelik yok. Yanık merkezi de bu şekilde olduğundan, asker-sivil ayrımı yapılmadan herkes alınıyor ve yatak sayısı doluyor.”

ASKERİN MOTİVASYONU DÜŞTÜ

Kanun Hükmünde Kararnamelerle TSK’nın emir komuta zinciri altüst edilirken, askere bir darbede GATA üzerinden vuruldu. Yaralı askerin en büyük güvencelerinden biri olan GATA’nın sivilleşme adı altında işlevini sıfırlandırma çalışmaları, TSK personelinin özellikle de yaralı personelin hasta kuyruklarında bekletilmesi, subayından astsubayına TSK’yı derinden etkiliyor. Özellikle gaziler için kurulan Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi’nde de durum yanık merkezinde olduğu gibi. Bu merkez de GATA’nın sivileşmeye başlamasıyla birlikte askere yönelik öncelik kalkmış durumda
      bb Bunu beğendi.

Yasaklı Üye
      Durum
      Ruh Hali
      ----
      Takımı

bu habere ınananları mılletce alkıslıyoruz

Durum
      Ruh Hali
      ----
      Takımı

Alıntı MAKİNECOOL Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
      bu habere ınananları mılletce alkıslıyoruz
      Ha pardon A haberde çıkmadı dimi. Sende haklısın. Hadi git A haberde Türkiyenin şahlanışını izle sen.

İsim:  9f2271c8bd9a86a877e7d7ad2f854b8c.gif
Görüntüleme: 17
Büyüklük:  1.51 MB (Megabyte)
      Shockwave Bunu beğendi.

Yasaklı Üye
      Durum
      Ruh Hali
      ----
      Takımı

bos ınsan kısıyle kalıtelı ınsan ısıyle ugrasır cıtızen

Durum
      Ruh Hali
      ----
      Takımı

bos ınsan kısıyle kalıtelı ınsan ısıyle ugrasır cıtızen
      Doğru söylüyorsun. Boş beyin dolu silahtan tehlikelidir.

Geçmedi mi filtreden?

Geçer birazdan.
      Shockwave Bunu beğendi.

Kuzey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Kayıtlı Üye
      Durum
      Ruh Hali
      ----

Askerin motivasyonumu dustu askeri sivil hastaneye nakil ettilermi asker havalara ucardi çarşı pazar gorecem diye ne motivasyon kaybı Allah aşkına gatada askeri hastanelerde askere hayvan muamelesi yapılıyordu kimi kandırıyorsunuz benim Devrem sadece bi iğne için tekerlikli sandalyeye mahkum kaldı baytar kılıklı doktorum diye geçinen biri yüzünden kimi kandiyorsunuz Allah aşkına
      DON CORLEONE, EMRE T. Bunu beğendi.

Dostunu yakın tut düşmanını daha yakın tut...

Yasaklı Üye
      Durum
      Ruh Hali
      ----
      Takımı

kendını komık duruma dusurme konu acarsın yorum yaparım ısıne gelır yada gelmez yorumlarıma dusuncelerıme karısamazsın o yuzden bu dalastan vazgec bı problem varsa ozelden konusarak halledebılırz konuyu kırletmeyelım

Durum
      Ruh Hali
      ----
      Takımı

kendını komık duruma dusurme konu acarsın yorum yaparım ısıne gelır yada gelmez yorumlarıma dusuncelerıme karısamazsın o yuzden bu dalastan vazgec bı problem varsa ozelden konusarak halledebılırz konuyu kırletmeyelım
      Benim seninle ne problemim olabilir. Burası bir forum. Ben bir konu açarım, sen yorum atarsın, ben yanıtlarım, sen bir konu açarsın, ben bir yorum atarım, sen cevaplarsın. Öyle müdahale edemezsin falan diye birşey yok. Beğenmiyorsan cevap yazmazsın olur biter. Yorumlarımdan şikayetçiysen forumdaki şikayet mekanizmamız işliyor. Buyrun şikayet edin.
      Shockwave Bunu beğendi.

Yasaklı Üye
      Durum
      Ruh Hali
      ----
      Takımı

pekı a haberde cıkmadı faln dıye benım normal yorumuma aklınca laf sokmussun gıt a haber ızle falan bak tekrar soyluyorum konuyu kırletmeyelım konusarak derdını cozerız senın

Durum
      Ruh Hali
      ----
      Takımı

pekı a haberde cıkmadı faln dıye benım normal yorumuma aklınca laf sokmussun gıt a haber ızle falan bak tekrar soyluyorum konuyu kırletmeyelım konusarak derdını cozerız senın
      Yav gene en başa dönüyorsun. Benim sanal alemde kimseyle derdim olmaz. Tartıştığım kişi olur. Bu tartışma da burada kalır. Benim açtığım konuya hedef gösteren bir mesaj atmışsın. Ben de yanıt verdim. Bu yanıt senin bana davranış şekline uygun bir yanıttır. Sen beni daha önce beyinsizlikle, aptallıkla nitelendirdin ben sadece A haber izle dedim. Hakaret yok. Sonra durmadın boş insan demeye çalıştın. Ben de daha önce söylediğim gibi bu laflarla sindirilemeyeceğimi söylüyorum. Eğer şikayetin varsa üst yönetime ilet. Burada kişisel bir duruma girecek değilim. Veya beni engelleyebilirsin. Tercih sana kalmış.
      EMRE T., Shockwave Bunu beğendi.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)