• Agresif
  • Aptal
  • Arsız
  • Aşık
  • Bezgin
  • Bilgin
  • Cesaretli
  • Çılgın
  • Endişeli
  • Geveze
  • Kagılı
  • Kederli
  • Kimsesiz
  • Korkulu
  • Küstah
  • Kızgın
  • Melek Gibi
  • Mesgul
  • Mutlu
  • Neseli
  • Niteliksiz
  • Olgun
  • Sarhoş
  • Sarsıntılı
  • Savurgan
  • Sert
  • Sinsi
  • Soğuk
  • Stresli
  • Suratsız
  • Sıcak
  • Tembel
  • Uyuşuk
  • Yaramaz
  • İsrarcı
  • Zararsız
  • Öylesine
  • Şaşkın
  • Şeytani
  • Şüpheli
  • Sayfa 1/2 12 Son
      Shockwave - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Yönetici
      Durum
      Ruh Hali
      Bezgin
      Favori Müziğiniz
      Bring me to life !
      Favori Aktörünüz
      Asena Tuğal <3

Standart Osmanlı'yı Atatürk Yıktı Diyen Gericiye Tokat Gibi Cevap

http://kurtlarvadisiforumu.com/signaturepics/sigpic2921_8.gif

Müfettiş Richard Kane
      Durum
      Ruh Hali
      ----

Bu konuları geçsek artık bu tartışmalar bi bitse ne güzel olacak. O zaman bakın nasıl ilerliyoruz.

Shockwave - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Yönetici
      Durum
      Ruh Hali
      Bezgin
      Favori Müziğiniz
      Bring me to life !
      Favori Aktörünüz
      Asena Tuğal <3

Alıntı Richard Kane Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
      Bu konuları geçsek artık bu tartışmalar bi bitse ne güzel olacak. O zaman bakın nasıl ilerliyoruz.
      Niye,burası genel bir forum değil mi? Bende böyle bir konu açmak istedim.Yarası olan gocunur.Onlar (üstüne alınanlar için) Atatürk'e hakaret ederken iyi ama.Senin dediğin bu tartışma hiç bitmez.Nedenini söyleyeyim,her sene milli bayramlarda ve 10 kasımda bu tür hakaretler edilmeye devam edecek.Yok Atatürk put,onları seven putperest dinsiz vs.
      http://kurtlarvadisiforumu.com/signaturepics/sigpic2921_8.gif

DRNTYF Ana Muhalefet Lideri
      Durum
      Ruh Hali
      ----
      Takımı

Konuyu başlatan yine bu kesim ama Kaneciğim onu ne yapacağız. Bak mesela uzayda bir kara delik bulunmuş, bilim dünyası heyecanla bu olayı takip ediyor. Biz hala Laikliği, Cumhuriyeti kaldırma hayalleri peşinde koşanlara bir şeyler anlatmaya çalışıyoruz. Biz de isteriz ülkemizde bir Uzay merkezi olsun. Hep beraber gidelim araştıralım ama fırsat olmuyor ki işte. Ülkemizde bilim namına yapılan en değerli şey iyilik kavanozu. Anlatacağız ama. Birgün bunu başaracağız. Aydınlık hayaller karartılamayacak.

Müfettiş Richard Kane
      Durum
      Ruh Hali
      ----

Alıntı Çakır'ın Oğlu Çakır Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
      Niye,burası genel bir forum değil mi? Bende böyle bir konu açmak istedim.Yarası olan gocunur.Onlar (üstüne alınanlar için) Atatürk'e hakaret ederken iyi ama.Senin dediğin bu tartışma hiç bitmez.Nedenini söyleyeyim,her sene milli bayramlarda ve 10 kasımda bu tür hakaretler edilmeye devam edecek.Yok Atatürk put,onları seven putperest dinsiz vs.
      Alıntı Citizen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
      Konuyu başlatan yine bu kesim ama Kaneciğim onu ne yapacağız. Bak mesela uzayda bir kara delik bulunmuş, bilim dünyası heyecanla bu olayı takip ediyor. Biz hala Laikliği, Cumhuriyeti kaldırma hayalleri peşinde koşanlara bir şeyler anlatmaya çalışıyoruz. Biz de isteriz ülkemizde bir Uzay merkezi olsun. Hep beraber gidelim araştıralım ama fırsat olmuyor ki işte. Ülkemizde bilim namına yapılan en değerli şey iyilik kavanozu. Anlatacağız ama. Birgün bunu başaracağız. Aydınlık hayaller karartılamayacak.
      Tamam hadi tartışalım, dinci (!) kesim Atatürk'e ve Cumhuriyet'e laf atsın laik (!) kesim dinci kesime ve Osmanlıya laf atsın.... sonra? Bu tartışmadan nereye varacağız? Ben demiyorum ki şunları şunları tartışmaya açmayın diye sadece soruyorum 10 sene de 10 günde 100 sene de tartışsan dinci kesim Atatürk'ü sevecek mi? Veya tam tersi laik kesim öbür tarafı sevecek mi? Eğer cevabın evet ise oturup sonuna kadar tartışalım bende susayım, eğer cevabın hayırsa bu konuyu neden tartışıyoruz? Az önce kendi ağzınla dedin; "Bu tartışma hiç bitmez" diye...

Biz şuan Türkiye Cumhuriyetinde yaşıyoruz ne Gazi Mustafa Kemal geri gelecek ne de Devlet-i Aliyye geri gelecek bunu demek istiyorum yoksa benim gocunacak bir durumum yok isteniyorsa sabaha kadar tartışılsın.

Durum
      Ruh Hali
      ----
      Takımı

Tamam hadi tartışalım, dinci (!) kesim Atatürk'e ve Cumhuriyet'e laf atsın laik (!) kesim dinci kesime ve Osmanlıya laf atsın.... sonra? Bu tartışmadan nereye varacağız? Ben demiyorum ki şunları şunları tartışmaya açmayın diye sadece soruyorum 10 sene de 10 günde 100 sene de tartışsan dinci kesim Atatürk'ü sevecek mi? Veya tam tersi laik kesim öbür tarafı sevecek mi? Eğer cevabın evet ise oturup sonuna kadar tartışalım bende susayım, eğer cevabın hayırsa bu konuyu neden tartışıyoruz? Az önce kendi ağzınla dedin; "Bu tartışma hiç bitmez" diye...

Biz şuan Türkiye Cumhuriyetinde yaşıyoruz ne Gazi Mustafa Kemal geri gelecek ne de Devlet-i Aliyye geri gelecek bunu demek istiyorum yoksa benim gocunacak bir durumum yok isteniyorsa sabaha kadar tartışılsın.
      Söylediklerinde mantıksız hiçbirşey göremiyorum. Sonuna kadar haklısın. Peki sana birşey soracağım. Sen hiç Atatürk'ü geri getirelim ayağa kalk-sın, geçsin ülkenin başına, ülkenin adı Atatürklü Devleti olsun diyen bir laik değerleri, Cumhuriyeti savunan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı gördün mü? Arada çürükler çıkıyor, onları sayma, onlar laik ve demokratik değerleri savunmuyor. Peki Osmanlıcı kesmin büyük bir çoğunluğu? Osmanlı Devleti geri gelsin, Cumhuriyet kaldırılsın, devletin başına yeniden padişahlar geçsin diyor mu demiyor mu? Lütfen bunun muhasebesini iyi yapalım. Biz Türkiye Cumhuriyeti'ni nasıl ileri götürebiliriz diyen kimseyi sorgulamayız. Biz geçmişte takılı kalmak istemiyoruz. Bizim için Osmanlı da Atatürk de bir mirastır, hazinedir. Budur yani. Ötesi yok. Biz Türkiye Cumhuriyeti olmak istiyoruz. Başka birşey istemiyoruz.

Karahalteri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

VIP Üye
      Durum
      Ruh Hali
      Aşık
      Favori Müziğiniz
      Esat kabaklidan gez oglum
      Favori Aktörünüz
      Necati Şaşmaz
      Takımı

Osmanli kadinlar yuzunden yikildi.

BLADE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

DRNTYF Devlet Başkanı
      Durum
      Ruh Hali
      Mesgul
      Favori Müziğiniz
      Dombra
      Favori Aktörünüz
      Citizen
      Takımı

Diyelim ki Osmanlı'yı Atatürk yıktı, ne olacak? Bıraktığı ülke Osmanlı'nın son günlerinden daha mı kötüydü? Allah aşkına bu Osmanlı, saltanat manyağı arkadaşlara hayret ediyorum. Bir insana bu kadar mı rahat batar? Yahu senin kendi iradenle seçim yapabildiğin demokratik ve laik bir sistem varken, senin seçme hakkının olmadığı, tüm kararların bir padişahın iki dudağının arasında olduğu, gelecek tüm padişahların iyi mi kötü mü olacağının şansa bırakıldığı bir sistemi nasıl tercih edersiniz? Aklım almıyor. Osmanlı'yı yıkan Atatürk değildir, ama yıkmışsa da iyi yapmıştır.

NOT: Atatürkçü değilim...

Müfettiş Richard Kane
      Durum
      Ruh Hali
      ----

Alıntı Citizen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
      Söylediklerinde mantıksız hiçbirşey göremiyorum. Sonuna kadar haklısın. Peki sana birşey soracağım. Sen hiç Atatürk'ü geri getirelim ayağa kalk-sın, geçsin ülkenin başına, ülkenin adı Atatürklü Devleti olsun diyen bir laik değerleri, Cumhuriyeti savunan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı gördün mü? Arada çürükler çıkıyor, onları sayma, onlar laik ve demokratik değerleri savunmuyor. Peki Osmanlıcı kesmin büyük bir çoğunluğu? Osmanlı Devleti geri gelsin, Cumhuriyet kaldırılsın, devletin başına yeniden padişahlar geçsin diyor mu demiyor mu? Lütfen bunun muhasebesini iyi yapalım. Biz Türkiye Cumhuriyeti'ni nasıl ileri götürebiliriz diyen kimseyi sorgulamayız. Biz geçmişte takılı kalmak istemiyoruz. Bizim için Osmanlı da Atatürk de bir mirastır, hazinedir. Budur yani. Ötesi yok. Biz Türkiye Cumhuriyeti olmak istiyoruz. Başka birşey istemiyoruz.
      Gördüğüm kadarıyla dinci kesimi temsil eden parti şuan iktidarda ve onlarda da Osmanlıyı geri getirelim, Padişah olalım, Laiklik kalksın gibi bir istek yok. Ayrıca böyle bir isteği yasalaştıracak bir ortam olmadığı için hiçbir zaman böyle birşey olmayacak o yüzden Osmanlıcı geçinen tipler hep azınlık kalacak. Dolayısıyla dikkat çektiğin tehlike bana göre varit değil.

Laik kesimin uç noktasında evet Atatürk geri gelsin diyen deliler yok ama dini faaliyetler yasaklansın, başörtülü dolaşmak yasaklansın diyenler var. Bunun siyasal biçimi dersen CHP zaten komediden başka bir rolü olmayan bir parti bana göre. Dolayısıyla bunu isteyenler de bir tehlike oluşturmuyor. Velhasılkelam sen de iyi bilirsin dünyada hep uç örnekler vardır. Şuan Turkiyede dinin kaldırılmasından tut Laikliğin kaldırılmasına, Şeriat'ın geri gelmesinden ülkenin Plütokrasi ile yönetilmesini isteyenler bile vardır ama bunlar majority olmadığı sürece sorun yok.

Durum
      Ruh Hali
      ----
      Takımı

Gördüğüm kadarıyla dinci kesimi temsil eden parti şuan iktidarda ve onlarda da Osmanlıyı geri getirelim, Padişah olalım, Laiklik kın gibi bir istek yok. Ayrıca böyle bir isteği yasalaştıracak bir ortam olmadığı için hiçbir zaman böyle birşey olmayacak o yüzden Osmanlıcı geçinen tipler hep azınlık kalacak. Dolayısıyla dikkat çektiğin tehlike bana göre varit değil.

Laik kesimin uç noktasında evet Atatürk geri gelsin diyen deliler yok ama dini faaliyetler yasaklansın, başörtülü dolaşmak yasaklansın diyenler var. Bunun siyasal biçimi dersen CHP zaten komediden başka bir rolü olmayan bir parti bana göre. Dolayısıyla bunu isteyenler de bir tehlike oluşturmuyor. Velhasılkelam sen de iyi bilirsin dünyada hep uç örnekler vardır. Şuan Turkiyede dinin kaldırılmasından tut Laikliğin kaldırılmasına, Şeriat'ın geri gelmesinden ülkenin Plütokrasi ile yönetilmesini isteyenler bile vardır ama bunlar majority olmadığı sürece sorun yok.
      Bunların iktidar tarafından kesin bir dille ifade edilmediği konusunda hemfikirim. Peki ya ilk sinyallerin verilmesine ne diyeceksin? Başkanlığı saltanatın modernize edilmiş hali olarak görenler mi dersin, Türkiye Büyük Millet Meclisinin başkanının Laiklik yeni anayasada olmasın demesini mi istersin, seç beğen. Evet şu an saltanata geçeceğiz, devletin adı Osmanlı olacak demiyorum lakin fiilen bu noktaya doğru hızla ilerliyoruz. İktidar dillendirmeyebilir, çünkü anayasa engelliyor ama seçmenler gür bir sesle bunu dillendirmeye başladılar. Bu büyük bir krizin ilk adımlarıdır. İlla iktidar birşeyleri getirecek diye bir kaide yok bazı şeyler spontane gelişiyor. İşte kast ettiğim tehlikeli durum bu..

Sayfa 1/2 12 Son

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)