Başlarda Xbox One’ın özel oyunlarından biri olan Quantum Break, şimdilerde PC için hazırlanıyor. Oyunun sistem gereksinimleri belli oldu…
İsim:  quantum-break-rekor-kirdi.jpg
Görüntüleme: 96
Büyüklük:  69.2 KB (Kilobyte)

Max Payne 1 ve 2 yapımları ile üne kavuşan Remedy, bunun ardından hazırladığı Alan Wake ile beraber başarısına başarı katmıştı. Alan Wake ile beraber Xbox 360 platformuna özel olarak çalışan geliştirici ekip, bunun yanı sıra Microsoft’un yeni nesil konsolu Xbox One için de devreye girerek platform adına Quantum Break isminde yeni bir oyun hazırladı. Bilim kurgu türüne hitap eden ancak bünyesinde taşıdığı aksiyon ögeleri ile beraber beğeni toplayan yapım, şimdilerde ise PC platformu için hazırlanıyor. Daha önce PC’ye geleceği doğrulanan oyunun nihayet sistem gereksinimleri de ortaya çıkmış bulunmakta. Windows 10 adına yayımlanması beklenen oyunun en az Core i5 işlemci, 8 GB RAM ve Nvidia GeForce GTX 760 ekran kartı gibi donanım özelliklerine ihtiyaç duyduğunu söyleyebiliriz.

Steam Sayfası Devreye Girdi

PC oyunculuğunun kalesi olarak görülen Steam, mağazada Quantum Break ürün sayfasını oluşturmuş durumda. Bununla beraber yapıma ait minimum ve önerilen olmak üzere sistem gereksinimlerini de açıklayan firma, en nihayetinde oyunu oynamak için nasıl bir bilgisayara ihtiyaç duyduğumuz sorusuna yanıt vermiş oldu. Yapıma dair sistem ihtiyaçlarına aşağıdan göz atabilirsiniz.

Minimum

İşletim Sistemi: Windows 7 64 bit
İşlemci: Intel Core i5-4460, 2.70 GHz ya da AMD FX-6300
Bellek: 8 GB RAM
Ekran Kartı: Nvidia GeForce GTX 760 ya da AMD Radeon R7 260x
DirextX: Versiyon 11
Depolama Alanı: 68 GB boş alan

Önerilen

İşletim Sistemi: Windows 10 64 bit
İşlemci: Intel Core i5 4690, 3.9 GHz ya da dengi bir AMD kartı
Bellek: 16 GB RAM
Ekran Kartı: Nvidia GeForce GTX 970 ya da AMD Radeon R9 390
DirectX: Versiyon 12
Depolama Alanı: 68 GB boş alan

KAYNAK:Silikonvadisi.tv