LG, Android 7.0 Nougat'lı LG V20'nin çıkış tarihini açıkladı.LG, yayınladığı bir basın açıklamasında LG V10’un devamı olan LG V20’yi eylül ayında piyasaya süreceğini duyurdu. Güney Koreli üretici çok fazla bilgi vermedi ancak telefonun Android 7.0 Nougat işletim sistemine sahip olacağını belirtti.

Şirkete göre, LGV20 daha gelişmiş multimedya özellikleri ile birlikte gelecek. Bunun yanı sıra daha önce telefonun eylül ayında geleceği sızdırılmış ve telefonun bazı özellikleri de bu sızıntı ile birlikte gelmişti.Buna göre LG V20, 5.7 İNÇ Quad HD ekran özelliğine sahip olacak. V10’daki gibi ikincil bir ekran olması da muhtemel görülüyor. Ayrıca telefonun dayanıklılık konusunda askeri sınıf özelliklere sahip olması bekleniyor.

LG, amiral gemisi LG G5 ile istediği satış başarısını yakalayamadı ve şirketin LG V20’de sunacağı özelliklerle kullanıcıların dikkatini çekmeyi planladığı söyleniyor.

Bakalım LG bu akıllı telefon ile hedeflerini gerçekleştirebilecek mi? Hep birlikte göreceğiz.Buna göre LG V20, 5.7 İNÇ Quad HD ekran özelliğine sahip olacak. V10’daki gibi ikincil bir ekran olması da muhtemel görülüyor. Ayrıca telefonun dayanıklılık konusunda askeri sınıf özelliklere sahip olması bekleniyor.